Son Haberler
En Çok Okunanlar
Ahıska Türkleri Web Siteleri
19 - 10 - 2018
English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Mail Listemize Üye Olun

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

SayfamızıBeğenebilirsiniz
Ahıska Türkleri
Login Form

ARDAHAN’DAN GELEN DAVET AHISKALILARA UMUT OLDU

Geçtiğimiz 23-24 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılan II. Dünya Ahıskalı İşadamları Ekonomik Forumu’na katılan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un Ahıskalıları Ardahan’a yatırım yapmaya davet etmesinden sonra Bursa’daki Ahıskalılar harekete geçti.

Geçtiğimiz 23-24 Mayıs tarihlerinde Bursa’da yapılan II. Dünya Ahıskalı İşadamları Ekonomik Forumu’na katılan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un Ahıskalıları Ardahan’a yatırım yapmaya davet etmesinden sonra Bursa’daki Ahıskalılar harekete geçti. Bursa’da faaliyetlerini sürdüren “Sürgüne Uğramış Ahıska Türklerinin Haklarını Koruma Merkezi” Başkanı Paşa Alihan Başkan Köksoy ile görüşmesinde “Ardahan sürekli göç veren bir ilimiz. Ahıskalıların Ardahan’a yerleşmesi durumunda ne gibi yardımlarının söz konusu olabileceğini sorması üzerine Başkan Köksoy, devletin bölgemize yönelik çok enteresan teşvikleri yanında Belediye’nin yer göstereceğini söyledi. Bunun üzerine kolları sıvayan Başkan Alihan Merkezde bir toplantı gerçekleştirerek dernek üyeleri ile fikir alışverişinde bulundu.

Birçoğunun sürüldükleri ülkelerde zaten tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sürdürürken Türkiye’ye göç ederek gelen Ahıskalılar büyük kentlerde işsiz kaldılar. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan bu insanların kıt kanaat geçiniyor olmasından dolayı Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un bu daveti cazip geldi. Faizsiz ve uzun vadeli kredilerle hayvancılık yapılabileceği söylenmesi üzerine bir grup Ahıskalının Ardahan’a giderek vatan Ahıska’ya en yakın bölgede yerleşme umudu yeşerdi.

Önümüzdeki haftalarda Dernek Başkanı Paşa Alihan önderliğinde bir grup Ahıskalının Bursa’dan Ardahan’a giderek ve bölgede araştırmalara yapması kararlaştırıldı.

 

Kaynak: DATUB

 

 

Paylaş

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
google reklam
Ajans Ahıska
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi
Sosyal Medyada Ben
facebook twitter youtube google+
feedburner feedburner feedburner feedburner
Instagram
Ziyaretçi Sayacı
2002478
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Hepsi
450
1251
7071
1785058
26486
37564
2002478

Your IP: 54.145.83.79
Server Time: 2018-10-19 08:18:32
RSS