Son Haberler
En Çok Okunanlar
Ahıska Türkleri Web Siteleri
24 - 04 - 2018
English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Mail Listemize Üye Olun

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

SayfamızıBeğenebilirsiniz
Ahıska Türkleri
Login Form

DATÜB Genel Baş. Yar.Genel Koor.Sadyr Eibov Dayton Üni. Uluslararası Ahıska Konferansına Katıldı

DATÜB Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Koordinatörü Sadyr Eybov'un 18 Nisan 2013 tarihinde ABD -Dayton - Dayton Üniversitesinde Uluslararası Ahıska Konferansındaki konuşma metni. 

 

 

Sayın Üniversite yetkilileri, Belediye Başkanlarım! Aziz hemşerilerim

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Öncelikle DATÜB Başkan Yrd. ve Genel Koordinatör olarak; bu programa katılarak sizlere Başkanımız Ziyatdin Kassanov’un selamını iletiyor ve düzenlenen bu programın milletimize hayırlara vesile olmasınıdiliyorum.

DATÜB (Dünya Ahıska Türkleri Birliği):Ahıskalıların mevcut olan problemlerinin çözümünde, federasyon ve derneklerin koordineli çalışabilmelerine yardımcı olmak için Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş olan çatı bir kuruluştur.

Dünyanın 9 ülkesinde dağınık halde yaşayan Ahıskalı hemşerilerimizin birliğini sağlamak için kurulmuş olan kuruluşumuzun dünyada başka  bir benzeri  yoktur!

Bu alanda Faaliyetlerini örnek alıp kendi kuruluşumuza uygulayacağımız başka bir kurum olmadığı için zaman zaman güçlükler yaşayabiliyoruz

Sizin gibi dernekler yaptıkları böyle programlarla bizim gücümüze güç katmaktadırlar. DATÜB üyesi olsun, yada olmasın bütün Ahıska dernekleri, bizim dernegimizdir. Bu tür güzel çalışmaları yapan her derneğin yanındayız ve her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu gün tarihi bir olay yaşıyoruz. Aralarında on bin kilometre mesafe olan iki farklı ülkede faaliyet gösteren ahıska dernekleri bir araya gelerek uluslararası bir konferans düzenliyor, ülkeler arası köprüler kuruyorlar, problemleri modern dünyada olduğu gibi akademik seviyede ele alıyorlar. Bu Ahıskalılar adına büyük bir katkıdır.

Bu imkanı sağlayan bu konferansı organize eden  , Buradaki derneğimize, bütün emeği geçen yetkililere, ABD devletine milletimizin adına teşekkürlerimi bildiriyorum.

Geçen hafta’da İstanbul’da AHİMED veİstanbul Üniversitesi tarfından ‘’AHISKA TÜRKLERİNİN GELECEĞİ HAKKINDA YENİVİZYONLAR’’ adlı konferans düzenlendi. Bu konferansta emegi geçen, bu gün aramızda bulunan İstanbul Üniversitesi Rektor Danışmanı Arif Yavuz’a AHİMED Başkanı Deniz Ekinci’ye, Elşan İzzetgi’le, Nergiz Aziz’e ve Ahmet Niyazov’a teşekkürlerimi bildiriyorum.

16-18 Mayıs 2013 tarihler arasında DATÜBün öncülügünde Bursa’da faaliyet gösteren TASİYAD dernegimizin ev sahipliğinde Milletvekilleri, Ticaret odası ve Valilik temsilcilerinin ve dünyanın 9 Üklesinden gelecek olan Ahıskalı işadamlarının katılması bekledigimiz ‘’ 2. Uluslararası Ahıska İşadamları  Ekonomik Forumu’’ düzenlenecektir. ABD de faaliyet gösteren işadamlarımızıda aramızda görmek isteriz.

Bizler birlik ve beraberlik içerisinde problemlerimizin üstesinden gelebiliriz ve gelecegimizi ancak bu şekilde inşa edebiliriz.

Hepinize iş ve aile hayatınızda başarılar diliyorum.

Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla

DATÜB Başkan Yardımcısı va Genel Koordinatörü

Sadyr EİBOV

18 Nisan 2013

 

Paylaş

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
google reklam
Ajans Ahıska
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi
Sosyal Medyada Ben
facebook twitter youtube google+
feedburner feedburner feedburner feedburner
Instagram
Ziyaretçi Sayacı
1729733
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Hepsi
296
864
3431
1518116
29035
36040
1729733

Your IP: 54.224.44.168
Server Time: 2018-04-24 06:42:48
RSS