Son Haberler
En Çok Okunanlar
Ahıska Türkleri Web Siteleri
20 - 08 - 2018
English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Mail Listemize Üye Olun

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

SayfamızıBeğenebilirsiniz
Ahıska Türkleri
Login Form

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan Ahıskalılara vatandaşlık müjdesi

Mevlüt Çavuşoğlundan Ahıskalılara vatandaşlık müjdesi geldi, Ukraynadaki ahıskalılarada el uzatılarak Türkiyeye getirme ve yerleştirme müjdesi verdi

Ahıska Türklerine vatandaşlık verilmesi

Türkiye'nin sürgün edilen ancak anavatanına dönemeyen Ahıska Türkleri ile ilgili de önemli çalışmalar yaptığını anlatan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bazı sloganlarla, şunlarla, bunlarla milliyetçi geçinen partiler var. Slogan atanlar, ırkçılık yapanlar, büyüklük taslayanlar var. Neredeydiniz, siz Ahıska Türkleri olduğunu biliyor muydunuz? Onların yanına gittiniz mi? Onların vatanlarına dönmesi için yardımcı oldunuz mu?!!! Türkiye Cumhuriyeti'nde kalmaları için vatandaşlık verdiniz mi? Onbinlercesine vatandaşlık verdik, dün itibariyle resmi gazetede yayınlanıyor, 2 bin 100 kardeşimize vatandaşlık veriyoruz."!!!

Ukrayna'da savaş bölgesinden kaçanlar

Türkiye'nin Ukrayna'da savaş bölgesinden kaçmak zorunda olan insanlara da el uzattığını kaydeden Çavuşoğlu, "Ukrayna bölgesinde savaş bölgesinde kaçmak zorunda kalan 400 aileyi şimdi getiriyoruz, Kars'a, Iğdır'a, o kardeşlerimizi oralara yerleştiriyoruz. TOKİ ile görüştük, TOKİ'nin orada yaptığı evlere yerleştiriyoruz. İşte güçlü Türkiye böyle demektir. Nerede bir kardeşimiz, soydaşımız varsa onlara sahip çıkmamız lazım. Sahip çıkan birTürkiye olması lazım" diye konuştu. 

 

Paylaş

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
google reklam
Ajans Ahıska
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi
Sosyal Medyada Ben
facebook twitter youtube google+
feedburner feedburner feedburner feedburner
Instagram
Ziyaretçi Sayacı
1924142
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Hepsi
1027
1135
2162
1714239
21994
61202
1924142

Your IP: 54.156.85.167
Server Time: 2018-08-20 18:32:20
RSS